Fot. pikrepo.com
Każda z niemal 2,5 tysiąca gmin w Polsce może otrzymać od państwa maszt flagowy. Z okazji setnej rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej Kancelaria Prezesa Rady Ministrów wraz z Ministerstwem Cyfryzacji ogłosili akcję „Pod Biało-Czerwoną”.

Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców. Celem projektu jest godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 r.

Na stronie gov.pl/bialoczerwona mieszkańcy będą mogli podpisywać petycję umożliwiającą złożenie wniosku o sfinansowanie budowy masztów. Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę podpisów online. Pod petycją o zakup masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą się podpisywać jej mieszkańcy.

W gminach do 20 tys. mieszkańców musi to być przynajmniej 100 podpisów, w gminach do 100 tys. mieszkańców - przynajmniej 500 podpisów, a w gminach powyżej 100 tys. mieszkańców - przynajmniej 1000 podpisów.

W regionie słupskim jedną z zainteresowanych gmin jest gmina Kępice: - Uważam, że program jest bardzo ciekawy. Chcemy jednak, aby inicjatywa wyszła od mieszkańców naszej gminy. W związku z tym będziemy zachęcać ich do działania - powiedziała burmistrz Kępic Magdalena Majewska.

Więcej informacji w materiale Edyty Lubiak.

el/iw

Posłuchaj

Materiał Edyty Lubiak