Fot. pxhere.com
Kilka dni temu w Słupsku odbyło się spotkanie w sprawie organizacji roku szkolnego, w którym wzięli udział pracownicy słupskiego sanepidu, dyrektorzy poszczególnych wydziałów słupskiego ratusza i dyrektorzy słupskich szkół i placówek oświatowych. Tematem spotkania była organizacja pracy szkół i placówek oświatowych.

- Uczniowie będą się u nas czuć bezpiecznie. Jednak będą musieli przestrzegać surowszych niż w poprzednich latach reguł. Szkoły mają do dyspozycji maseczki i płyny antybakteryjne - powiedziała Anna Sadlak, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Słupsku.

- Przed wejściem do klas lekcyjnych uczniowie będą znajdowali się w strefie bezpieczeństwa. Uczniom będzie mierzona temperatura i dopiero wówczas będą mogli wejść na salę lekcyjną - powiedział Grzegorz Borecki, dyrektor SP nr 6 w Słupsku.

- To rodzice mają obowiązek zaopatrzenia swoich dzieci w maseczki. My zapewniamy płyny dezynfekujące - dodała Wioletta Kurtiak, dyrektor V LO w Słupsku.

Jak będzie wyglądało nauczanie w szkołach w praktyce? O tym zapewne przekonamy się po pierwszych tygodniach funkcjonowania placówek oświatowych. Regulaminy i procedury funkcjonowania szkoły w czasie pandemii uwzględnią różne możliwe warianty funkcjonowania szkół – stacjonarny, mieszany i zdalny.

Więcej informacji w materiale Jacka Żukowskiego.

jż/iw

Posłuchaj

Materiał Jacka Żukowskiego