Fot. Sebastian Ferens
Platforma Obywatelska przedstawiła na wczorajszej konferencji prasowej w Słupsku wyniki konsultacji ze środowiskami nauczycielskimi i rodzicami. Zdaniem przedstawicieli PO, rząd nie wykorzystał okresu letniego na właściwe przygotowanie szkół do nowego roku szkolnego.

- Platforma Obywatelska przez ostatnie tygodnie prowadziła w całej Polsce konsultacje ze środowiskami nauczycielskimi i rodzicami na temat bezpiecznego powrotu dzieci do szkół. Ministerstwo edukacji nie wykorzystało w należyty sposób ostatnich miesięcy. Cala odpowiedzialność w kwestii bezpieczeństwa dzieci została zrzucona na samorządy. Nie zapewniono im przy tym odpowiedniego finansowania - powiedział poseł Zbigniew Konwiński.

- Wśród rekomendacji opracowanych przez Koalicję Obywatelską są zapisy dotyczące m.in. zniesienia potrzeby uzyskania zgody przez dyrektora szkoły od powiatowego inspektora sanitarnego na wprowadzenie nauczania hybrydowego - dodała Beata Chrzanowska, przewodnicząca słupskiej rady miasta.

Do tych uwag odniósł się słupski radny PiS Tadeusz Bobrowski: - Dyrektor szkoły z kierownikiem sanepidu podejmują decyzje o sposobie nauczania, ponieważ dyrektor nie ma kompetencji i uprawnień, aby o takich rzeczach decydować sam. W Słupsku mamy bardzo dobrych dyrektorów szkół, bardzo dobrego dyrektora wydziału oświaty i prezydent, która jest nauczycielem. Nie mam żadnych obaw, że coś pójdzie nie tak, ponieważ słupska oświata jest przygotowana.

Więcej w materiale Sebastiana Ferensa.

sf/iw

Posłuchaj

Materiał Sebastiana Ferensa