fot. Arkadiusz Wilman
Radni chcą refundacji szczepionek dla pracowników oświaty i pomocy społecznej. Mogliby z nich skorzystać pracownicy miejskich szkół, przedszkoli, żłobków oraz placówek pomocy społecznej i wsparcia rodziny. Pomysł przedstawił dziś Sebastian Tałaj, przewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej.

- Wielu wirusologów wypowiadało się, że szczepionka przeciw grypie sezonowej uodporni organizm tych najbardziej narażonych. Nie doczekaliśy się odpowiedzi z Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej, więc dbając o nasze koszalińskie placówki oświatowe chcemy złożyć ten wniosek do prezydenta Koszalina - powiedział Sebastian Tałaj.

- Szczepionka byłaby dobrowolna - dodaje radna Dorota Chałat: - To jest decyzja pracowników placówek edukacyjnych. Mam jednak nadzieję, że jak największa liczba osób podejmie decyzję o zaszczepieniu się.

Projekt radnych Koalicji Obywatelskiej trafił do prezydenta Piotra Jedlińskiego, który nie wyklucza jego realizacji.

- Po sprawdzeniu dokładnie przepisów i przejrzeniu naszego programu darmowych szczepień, myślę, że jest to wykonalne. W czasach przed epidemią na grypę szczepiło się około 4 proc. populacji, teraz pewnie ten procent się zwiększy - powiedział prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

Temat refundacji szczepień pojawi się w trakcie najbliższej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się 17 września. W koszalińskiej oświacie oraz placówkach pomocy społecznej i wsparcia rodziny pracuje ponad 2700 osób.

aw/od

Posłuchaj

Sebastian Tałaj, przewodniczący klubu radnych KO
radna Dorota Chałat
prezydent Koszalina Piotr Jedliński