Fot. prk24.pl
Komendant słupskiej Straży Miejskiej przypomniał, że gromadzenie się młodzieży na przerwach w dużych skupiskach może stanowić zagrożenie dla ich zdrowia ze względu na pandemię koronawirusa.

- Monitorujemy miejsca, w których gromadzi się młodzież w trakcie roku szkolnego. Jeśli młodzież powróci do swoich szkodliwych nawyków zaśmiecania i nieprzestrzegania prawa, będą interweniowały patrole straży miejskiej - powiedział Paweł Dijas.

Rozmawialiśmy również o wspólnej akcji wszystkich straży miejskich i gminnych województwa pomorskiego. Ma ona za zadanie sprawdzenie przestrzegania prawa drogowego przez rodziców przywożących do szkół swoje dzieci, a także edukację z zakresu bezpieczeństwa uczniów.

- Będziemy sprawdzać przede wszystkim to, czy rodzice odwożąc swoje dzieci do szkoły nie parkują w miejscach utrudniających widoczność. To najczęstsze wykroczenie popełniane w takich sytuacjach. Ważnym elementem tej akcji jest również edukacja najmłodszych, bo to dzieci są dla rodziców najlepszymi nauczycielami - dodał Paweł Dijas.

mb/mw/iw

Posłuchaj

Rozmowa z Pawłem Dyjasem