W piątej kolejce spotkań IV ligi pomorskie dotychczasowy lider tabeli Gryf Słupsk zremisował na stadionie przy ulicy Zielonej z rezerwami Arki Gdynia 1:1.

Gryfici objęli prowadzenie w 43. minucie meczu. Po szybkim kontrataku sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Oskar Zieliński. Jednak słupski napastnik był faulowany w polu karnym, a sędzia podyktował rzut karny. Z linii 11 metrów nie mylił się Tomasz Piekarski i po pierwszej połowie było 1:0 dla gospodarzy. Wyrównał w 85 minucie Mateusz Lipiak, który chwilę wcześniej wszedł na boisko zmieniając klubowego kolegę. W końcówce meczu słupszczanie stworzyli więcej sytuacji podbramkowych niż przez wcześniejsze 85minut. Okazji sam na sam nie wykorzystał Damian Słowiński, a Zieliński był bliski zdobycia gola po strzale głową. Po doliczonym czasie gry wynik nie uległ zmianie i z remisu najbardziej ucieszyli się piłkarze Arki.

W innych meczach drużyn z regionu słupskiego piłkarze Pogoni Lębork pokonali na własnym boisku Wdę Lipusz 1:0, Kaszubia Kościerzyna wygrała z Jantarem Ustka 4:1, a Anioły Garczegorze uległy 2:3 Sokołowi Zblewo.W czwartej lidze pomorskiej nieoczekiwanie prowadzi z 13 punktami Pogoń Lębork, przed Jaguarem Gdańsk – 12pkt i Gryfem Słupsk - 11 pkt. Dopiero na 17 miejscu jest Jantar Ustka.