fot. pixabay.com
Ponad trzy tysiące uczniów 1 września rozpocznie naukę w szkołach podstawowych w Szczecinku. Władze miasta zapewniają, że wszystkie procedury związane z funkcjonowaniem placówek w dobie pandemii koronawirusa zostały wdrożone.

Tomasz Czuk, dyrektor Komunalnego Centrum Usług Wspólnych w Szczecinku, powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej, że nie będzie żadnych odstępstw od wytycznych przygotowanych przez Ministerstwo Zdrowia i resort oświaty: - Rodzice oddając swoje pociechy do szkół będą musieli mieć maseczkę i dezynfekować ręce. Szkoły będą przygotowane na pomiar temperatury. Przygotowano też izolatoria w każdej szkole. Chcemy również, aby dzieci pozostawały w jednej sali przez cały dzień, a po szkole poruszali się tylko nauczyciele.

Tomasz Czuk dodał, że w rozpoczynającym się roku szkolnym uczniowie będą mogli także korzystać z zajęć pozalekcyjnych i szkolnych kół zainteresowań: - Zajęcia pozalekcyjne prowadzi Samorządowa Agencja Promocji i Kultury. W ich trakcie będą obowiązywać te same procedury i reżim sanitarny, które obowiązują w czasie normalnych lekcji.

Do szczecineckich szkół trafi także 5100 maseczek i 1,5 tys. litrów płynu dezynfekującego, które przekazało Ministerstwo Edukacji Narodowej. Szczecinecki urząd miasta zaopatrzył natomiast nauczycieli z miejscowych podstawówek w przyłbice ochronne.

ms/ar

Posłuchaj

Tomasz Czuk o zajęciach pozalekcyjnych
Tomasz Czuk o reżimie sanitarnym w szczecineckich szkołach