Fot. prk24.pl
Słupsk przygotowuje się do powszechnego spisu rolnego, który jest przeprowadzany raz na 10 lat. Jak się okazuje, dotyczy on kilkuset mieszkańców miasta. Piotr Głowacki porozmawiał na ten temat z Eugeniuszem Kryckim, członekiem Izby Rolniczej.

Z danych przedstawionych przez Gminne Biuro Spisu w Słupsku wynika, że na terenie gminy znajduje się 377 rolników, jednak tylko 15 z nich prowadzi gospodarstwo rolne.

- W ramach spisu rolnego „chwalimy się” tym, co posiadamy. Dotyczy to przede wszystkim posiadanych przez nas zwierząt, ziemi oraz plonów. Spis ten odbywa się raz na 10 lat i udział w nim jest obowiązkowy. Rolnicy zazwyczaj niczego nie zatajają i przedstawiają stan faktyczny - powiedział Eugeniusz Krycki.

Istnieje kilka sposobów wypełnienia obowiązku spisowego. Zanim rachmistrz zapuka do drzwi, rolnik będzie miał okazję dokonać "samospisu" drogą elektroniczną na stronie Głównego Urzędu Statystycznego lub telefonicznie.

Spis rolny będzie przeprowadzany od 1 września do 30 listopada. Na terenie Słupska rolników będzie spisywać dwóch rachmistrzów.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

pg/mw/iw

Posłuchaj

Rozmowa Piotra Głowackiego z Eugeniuszem Kryckim