Fot. WMOSG
Wśród zatrzymanych mieszkańcy Szczecinka oraz powiatu kołobrzeskiego i wałeckiego.

Działania na terenie dwóch województw - zachodniopomorskiego i lubuskiego przeprowadzili we wtorek funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej w Olsztynie.

Zatrzymano 8 osób - 7 Polaków i jednego obywatela Armenii, którzy od 2018 roku zajmowali się nabywaniem na terytorium Polski, przewożeniem, wytwarzaniem, przechowywaniem, sprzedażą krajanki tytoniowej. Grupa przestępcza handlowała również białoruskimi papierosami.

- W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych należących do zatrzymanych, znaleziono środki finansowe w kwocie miliona złotych. Zabezpieczono również mienie ruchome o wartości ponad 300 tys. złotych. Ponadto u kobiety znaleziono broń palną i amunicję - poinformowała kapitan Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Siedmiu zatrzymanych mężczyzn trafiło na trzy miesiące do aresztu. Wobec 46-letniej mieszkanki powiatu kołobrzeskiego zastosowano dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Wszystkim zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności, a szefowi zorganizowanej grupy przestępczej nawet 10 lat.

ms/iw

Posłuchaj

Mirosława Aleksandrowicz