fot. prk24.pl
Akumulator Społeczny to projekt realizowany w województwie pomorskim z dotacji przekazanej przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. 11 podmiotów, w tym słupskie Centrum Inicjatyw Obywatelskich, przekazuje otrzymane środki finansowe na działania lokalnych społeczności.

- W tym roku przedstawiono 15 pomysłów. Wybraliśmy pięć projektów ze Słupska i dwa z powiatu słupskiego, na które według nas może być największe zapotrzebowanie w trakcie pandemii. Projekty dotyczą m.in. ogródków sąsiedzkich, warsztatów manualnych i prac porządkowych przy podwórkach na słupskich osiedlach. Projekty zachwycają swoją pomysłowością i funkcjonalnością. Pieniądze te są przeznaczone również na aktywizację społeczeństwa. Przy projekcie ogródków sąsiedzkich będziemy nauczać również uczestników w jaki sposób z wyhodowanych produktów stworzyć smaczne dania. Ciekawy pomysł już z powiatu słupskiego to stworzenie muralu, który poza efektem dla oka będzie również schronieniem dla skrzydlatych zwierząt min. dla nietoperzy. - powiedział Tomasz Keler z CIO.

Inicjatywy mieszkańców okazały się bardzo kreatywne. Centrum Inicjatyw Obywatelskich ma już środki na kolejną edycję projektów.

Więcej w materiale Sebastiana Ferensa.

sf/mw/od

Posłuchaj

materiał Sebastiana Ferensa