Fot. prk24.pl
Wiceprezydent Słupska, która przyjęła zaproszenie Andrzeja Watemborskiego, była pytana głównie o bezpieczeństwo słupszczan, a w szczególności wracających do szkół dzieci w okresie pandemii koronawirusa.

- W tej chwili nasze miasto jest wśród obszarów, na których nie przybywa aż tylu zachorowań. Mam nadzieję, że nie staniemy się obszarem ani żółtym, ani czerwonym. Co prawda jesteśmy uzależnieni od rozporządzeń ogólnokrajowych, ale staramy się też doskonalić funkcjonowanie naszych jednostek. Dobrym przykładem może być pomoc Wojsk Obrony Terytorialnej w słupskich przychodniach. Żołnierze kierują ruchem pacjentów, odciążając w ten sposób zapracowany personel medyczny - powiedziała wiceprezydent miasta.

- Wytyczne dotyczące szkół pojawiały się już jakiś czas temu. Nasi dyrektorzy pracują nad regulaminami wewnętrznymi. Według ogólnopolskich zaleceń, dzieci w szkole nie będą musiały nosić maseczek, ale dyrektorzy poszczególnych placówek będą mogli wprowadzić taki obowiązek. Nasze regulaminy będą przygotowane najpóźniej w czwartek. Najprawdopodobniej zostaną one przesłane do rodziców już w piątek. Czekamy jeszcze na ostateczną decyzję Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zostanie ona prawdopodobnie zaprezentowana już jutro na konferencji prasowej - dodała Marta Makuch.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

aw/mw/iw

Posłuchaj

Rozmowa Andrzeja Watemborskiego z Martą Makuch