fot. mzk.slupsk.pl
Zmiany uwzględniają bieżące potrzeby przewozowe, a także rozszerzają zasięg o nowe osiedla – informuje Zarząd Infrastruktury Miejskiej. Nowy rozkład jazdy pociągów na trasie Słupsk - Ustka zacznie obowiązywać po wakacjach.

Wśród najważniejszych zmian znajduje się m.in.: skomunikowanie Osiedla Zachodniego – linia nr 15 jeździć będzie wydłużoną trasą przez ul. Legionów Polskich i Zaborowskiej oraz ponowne uruchomienie linii 28, która umożliwi szybkie połączenie Os. Niepodległości i Os. Zachodniego z Os. Batorego, a dodatkowo obsłuży osiedle Słowackiego - Drewniana. Nowa trasa linii 28 będzie miała charakter testowy.

Kolejną nową linią jest szóstka, która jeździć będzie w dni powszednie w pętli z dworca kolejowego na nowy cmentarz i z powrotem. Nadal zawieszone będzie funkcjonowanie linii 13.

Nowe tabliczki z rozkładami jazdy pojawią się na przystankach w ostatnich dniach sierpnia. Szczegóły zmian znaleźć można na stronie internetowej słupskiego ZIMu.

Od września połączenie Słupsk - Ustka realizować będzie 13 pociągów dziennie - średnio raz na godzinę. Pierwszy pociąg będzie odjeżdżał z usteckiego dworca już o godzinie 6:14, ostatni osiem minut przed 20. Ze stacji Ustka Uroczysko pociągi wyruszać będą 3 minuty wcześniej.

Nowy rozkład jazdy ma obowiązywać do 7 listopada.

mw/od