Fot. prk24.pl
Gościem Piotra Głowackiego w audycji „Studio Bałtyk Słupsk” był starosta słupski Paweł Lisowski.

- W Słupsku i powiecie mamy aktualnie ponad 50 aktywnych przypadków COVID19. Prawdopodobnie istnieje grupa ludzi, którzy nie są jeszcze zdiagnozowani. Kiedy zacznie się okres grypowy możemy mieć duży problem. W związku z tym zachęcam do noszenia maseczek, samoizolacji i zachowania dystansu - powiedział Paweł Lisowski.

Starosta odniósł się również do zbliżającego się początku roku szkolnego: - Musimy brać pod uwagę kilka wariantów nauczania. Obecnie zakładamy, że szkoły 1 września będą pracowały w normalnym trybie. Samorządy muszą współpracować z inspekcją sanitarną. Jestem w stałym kontakcie z szefostwem słupskiego sanepidu i będziemy na bieżąco reagowali w razie potrzeby.

- Jeśli chodzi o drogi to zawsze jest to nasz priorytet. Są teraz dużo większe możliwości dzięki temu, że jest Fundusz Dróg Samorządowych. W najnowszej edycji złożyliśmy kilkanaście wniosków. Moim zdaniem są bardzo dobrze napisane i czekamy teraz na ich pozytywne zaopiniowanie przez urzędników państwowych. Na terenie każdej gminy powiatu słupskiego realizujemy obecnie przebudowy wielu dróg z Funduszu Dróg Samorządowych - powiedział Paweł Lisowski.

- Cieszą nas szczególnie informacje, które przekazał rzecznik prasowy rządu Piotr Müller, który zapewnił o kontynuowaniu budowy trasy S6 i dodatkowo o zwiększeniu środków na remont drogi Słupsk-Ustka. Do niedawna mieliśmy do dyspozycji 40 milionów, a obecnie już ponad 100 milionów złotych - dodał Paweł Lisowski.

pg/jż/iw

Posłuchaj

Rozmowa Piotra Głowackiego z Pawłem Lisowskim