fot. prk24.pl
Zaproszenie Piotra Głowackiego przyjęli: Beata Chrzanowska - przewodnicząca rady miasta z klubu Platforma Obywatelska, Tadeusz Bobrowski - wiceprzewodniczący rady miasta z klubu Prawo i Sprawiedliwość oraz Małgorzata Lenart z klubu Łączy nas Słupsk.

Goście Andrzeja Watemborskiego rozmawiali między innymi o wynikach tegorocznych matur w Słupsku. Dodatkowo odnieśli się do planu powrotu uczniów do szkół 1 września. Nie zabrakło również tematu nowego schroniska w Słupsku.

- Uważam, że w Słupsk wypada bardzo nisko, wyłączając dwa ogólniaki. Za wyniki uczniów odpowiadają nauczyciele. Mamy bardzo dobrych nauczycieli, ale też dużo bardzo przeciętnych. Tym dobrym powinno płacić się wysokie wynagrodzenia. Uważam, że w tej sprawie powinna odbyć się debata. W Słupsku jest duża dysproporcja jeśli chodzi o poszczególne placówki - powiedział Tadeusz Bobrowski.

- Egzamin maturalny odbył się w specyficznych okolicznościach i nie jest to winą nauczycieli, że w Słupsku osiągnęliśmy tak słaby wynik. Nie zgadzam się z radnym Bobrowskim, że winni są nauczyciele. Moje zdanie jest takie, że mamy w Słupsku za dużo szkół średnich w stosunku do liczby uczniów, którzy do tych szkół chodzą. Szkoda, że przy układaniu arkusza egzaminacyjnego biorą udział nauczyciele akademiccy, a nie ze szkół średnich. Wynik końcowy egzaminów nie powinien wpływać na ocenę całej szkoły - powiedziała Beata Chrzanowska.

- Na podsumowanie tegorocznych matur przyjdzie czas pod koniec września, gdyż trwają obecnie egzaminy poprawkowe. Każdy wynik, który jest dużo gorszy od innych porównywalnych szkół, powinien być poddany analizie i dyskusji. Miasto nie ma wpływu na to, że powstaje dużo prywatnych szkół. Będziemy o tym dyskutować na komisji oświaty pod koniec września - powiedziała Małgorzata Lenart.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

aw/jż/iw

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk” (14.08.20)