fot. prk24.pl
Wicewojewoda zachodniopomorski w rozmowie z Aleksandrą Kupczyk odniósł się między innymi do sytuacji epidemicznej w województwie zachodniopmorskim, a także do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

- Sytuacja epidemiczna w województwie zachodniopomorskim na tle innych województw wygląda dobrze. Musimy jednak pamiętać, że koronawirus nadal jest obecny i nie możemy go lekceważyć. W związku z tym, należy pamiętać o podstawowych zasadach, takich jak częste mycie rak czy noszenie maseczek w miejscach publicznych - powiedział Marek Subocz.

- Dzisiaj w każdym powiecie mamy miejsca na kwarantanne, zabezpieczamy również miejsca do izolatoriów. Obecnie w szczecińskim szpitalu przy ulicy Arkońskiej mamy 19 takich miejsc. W białogardzkim szpitalu będzie ich docelowo 50. Izolatoria różnią się tym od miejsc kwarantanny, ze przebywają w nich osoby chore na koronawirusa, które przechodzą go w miarę łagodnie. Chcemy aby miejsc w izolatoriach było w przyszłości jeszcze więcej - dodał wicewojewoda.

Marek Subocz odniósł się również do wsparcia finansowego dla gmin, powiatów i miast w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych: - Łączna kwota tego rządowego wsparcia dla 131 samorządów w województwie zachodniopomorskim wyniesie 302 mln złotych. Największymi beneficjentami tego funduszu są duże miasta. Dzisiaj po raz kolejny pokazujemy, że obietnice rządowe są spełniane. To, że wszystkie samorządy otrzymają te pieniądze, świadczy o tym, że Polska lokalna jest dla nas bardzo ważna - podkreślił Marek Subocz.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ak/iw

Posłuchaj

Rozmowa z Markiem Suboczem