Fot. Wojewódzki Szpital w Słupsku
Dr hab. Katarzyna Pawlak-Osińska pracująca w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku otrzymała tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Najwyższy tytuł naukowy przyznał lekarce prezydent RP Andrzej Duda.

Zarząd słupskiego Szpitala złożył Katarzynie Pawlak-Osińskiej gratulacje z okazji otrzymania tytułu naukowego.

Prof. Katarzyna Pawlak-Osińska urodziła się 23 maja 1964 roku w Bydgoszczy, w rodzinie lekarskiej. Naukę w liceum odbyła w klasie z rozszerzonym językiem angielskim. W 1988 roku ukończyła studia na kierunku lekarskim Akademii Medycznej im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, po czym uzyskała specjalizacje z: otolaryngologii, audiologii i foniatrii oraz organizacji ochrony zdrowia.

Stopień doktora nauk medycznych uzyskała w 1993 roku na podstawie rozprawy o fizjologii i patologii błędnika, otrzymując za te pracę najwyższe wyróżnienie Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi.

W roku 2010 została mianowana na stanowisko profesora nadzwyczajnego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Przez 13 lat była kierownikiem Zakładu Patofizjologii Narządu Słuchu i Układu Równowagi na tym Uniwersytecie oraz Kierownikiem Pododdziału Audiologii i Foniatrii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im A. Jurasza w Bydgoszczy.

Od 1 października 2019 roku pracuje w słupskim szpitalu jako koordynator oddziału otorynolaryngologicznego.

Szpital Słupsk/iw