fot. Piotr Śmierzewski
Profesjonalny, chociaż robiony oddolnie i po godzinach - za kilkanaście dni w Koszalinie odbędzie się ósmy Good Vibe Festiwal. W audycji powiedzieliśmy także o Architizer A+Awards, który odbył się w tym roku po raz ósmy.

Jeśli chodzi o Good Vibe Festiwal, to wszystko zaczęło się od kameralnego koncertu kilka lat temu. Chodziło o to, aby w średniej wielkości mieście przemycić alternatywne dźwięki z najwyższej półki. Taki cel postawił sobie Mateusz Prus. W tym roku festiwalowiczów czekają cztery darmowe i kameralne koncerty w czterech oryginalnych miejscach na terenie Koszalina.

rozmowa z Mateuszem Prusem

Good Vibe Festiwal w tym roku będzie miał nowy wymiar, coś jeszcze oprócz muzyki, a właściwie wartość do niej dodaną. Organizatorzy chcą, żeby uczestnicy przy tej okazji poznali trochę Koszalin.

rozmowa z Martą Czerwińską z fundacji Nauka dla Środowiska

Architizer A+Awards odbył się w tym roku po raz ósmy. To największy konkurs świata. Nominowane w nim obiekty ogląda bowiem ponad 400 milionów użytkowników portalu, a projekty z całego świata są w nim oceniane w 115 tematycznych kategoriach.

W kategorii „Obiekty komercyjne - niezbudowane” nagrodę publiczności - jako jedyny projekt z Polski nagrodzony w konkursie - zdobyła Fabryka Pełna Życia. To niecodzienny projekt, realizowany w Dąbrowie Górniczej według projektu pracowni Analog z Koszalina, którą kieruje Piotr Śmierzewski.

rozmowa z Piotrem Śmierzewskim