fot. prk24.pl
Więcej chodników, zatok autobusowych i ścieżek rowerowych. Rozbudowa DK21 przechodzi do etapu przetargowego dzięki kilkudziesięciu milionom złotych - poinformował Piotr Müller, rzecznik rządu oraz słupski poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Pierwotnie zakładano, że koszt inwestycji wyniesie 40 milionów złotych, jednak po konsultacjach z samorządowcami Ministerstwo Infrastruktury zdecydowało o podwyższeniu tej kwoty do 100 milionów złotych.

- Decyzja w tej sprawie została podjęta w piątek. Oznacza to, że w przyszłym roku rozpoczną się prace budowlane na tym terenie, a najpóźniej w 2023 roku droga na tym 13-kilometrowym odcinku będzie wyremontowana - powiedział Piotr Müller. - Nie mam wątpliwości, że ta inwestycja jest bardzo potrzebna i oczekiwana przez mieszkańców naszego regionu. Rozbudowana droga wpłynie z pewnością na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców i zmniejszy korki - dodał.

Rzecznik rządu zapewnił również, że budowa drogi S6 przebiegnie zgodnie z planem, a przetarg na kontynuacje prac odbędzie się jeszcze w tym miesiącu: - Inwestycja jest w pełni finansowana ze środków rządowych. Dzięki temu jej remont zostanie zakończony na pełnej trasie od Gdańska aż po Szczecin. W tym miesiącu zostanie ogłoszony przetarg na obwodnicę metropolitalną Trójmiasta.

Na budowę S6 rząd przeznaczył dodatkowo 9,1 miliarda złotych.

jż/rż/iw

Posłuchaj

Piotr Müller