fot. prk24.pl
Wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia i kołobrzeski poseł PiS, który był gościem porannego „Studia Bałtyk” skomentował między innymi powyborcze wydarzenia na Białorusi oraz odniósł się do obecnej sytuacji epidemicznej w Polsce.

- Jesteśmy zaniepokojeni sytuacją na Białorusi. Z troską i powagą wsłuchujemy się w głosy międzynarodowe, a także te, płynące z samej Białorusi. Nałożenie się tak bardzo niepokojących wizji w zakresie łamania zasad demokratycznych, budzi wielki niepokój i lęk o przyszłość białoruskiej demokracji - powiedział Czesław Hoc.

- Dziwi mnie brak reakcji Unii Europejskiej w tej sprawie. Unia zajmuje się sprawami takimi jak rzekome naruszanie praworządności w Polsce, podczas gdy powinna zająć się tym, co dzieje się na białoruskich ulicach. Jest to dowód na pewnego rodzaju podwójne standardy - zaznaczył poseł.

Poseł odniósł się również do sytuacji epidemicznej w kraju: - Wprowadziliśmy specjalnie strefy, którymi zostało objętych 19 powiatów. Są tam większe obostrzenia i restrykcje. Działania te jak na razie przynoszą pozytywny skutek. Mogłoby się wydawać, że epidemia już ustępuje. Tak jednak nie jest. Musimy nadal być czujni i ostrożni. Być może nadchodzi czas, w którym trzeba będzie ostrzej egzekwować prawo w kwestii przestrzegania obostrzeń - dodał poseł.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ap/iw

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk” (10.08.20)