fot. Karol Skiba/FB
Jak co tydzień w sobotni poranek naszych słuchaczy powitali kołobrzescy dziennikarze Polskiego Radia Koszalin - Karina Dmyterko, Jarosław Banaś i Mariusz Wolański.

Po poetyckim otwarciu Macieja Wodza, Jarosław Banaś rozmawiał o wydarzeniach sierpnia 1980 z Henrykiem Bieńkowskim, Sławojem Kiginą i Edwardem Stępniem.

O promocji i przebiegu sezonu dyskutowaliśmy natomiast ze starostą Tomaszem Tamborskim, wiceprezydent Kołobrzegu Ewą Pełechatą i radnym wojewódzkim Henrykiem Carewiczem.

O sytuacji gospodarczej branży turystycznej Mariusz Wolański rozmawiał z Cezarym Kalinowskim (przedsiębiorcą), Maciejem Bejnarowiczem (dyrektorem sanatorium MSWiA), Mariuszem Ławro (prezesem RSTU) i Dariuszem Zawadzkim (radnym niezrzeszonym).

Do naszego plenerowego studia przyszli także sportowcy i ludzie związani ze sportem: Marek Rowiński (organizator zawodów Kołobrzeg Kite Challenge), Antoni Gabryjałowicz (właściciel wypożyczalni kajaków). Po raz pierwszy na antenie Salonik Piłkarski i Karina Dmyterko z gośćmi: Peter Nemec (I trener MKP Kotwicy Kołobrzeg) Piotr Kieruzel (II trener MKP Kotwicy Kołobrzeg) oraz Krzysztof Maćkula (dyr. marketingu MKP Kotwica Kołobrzeg).

W audycji także Bogusław Marek (szef Światowego Koła Armii Krajowej w Kołobrzegu) i wspomnienie o kobietach walczących w Powstaniu Warszawskim.

Harcerze - Jacek Dresler i Rafał Hnat mówili o roli harcerstwa we współczesnym świecie, a Roman Łangowski - o najbliższych koncertach w kołobrzeskim amfiteatrze.


kk/mw/ja/ar

Posłuchaj

poetyckie otwarcie Macieja Wodza
wspomnienie wydarzeń sierpniowych 1980 roku
rozmowa o promocji miasta
rozmowa o kondycji branży turystycznej
Salonik Piłkarski
wspomnienie o kobietach walczących w Powstaniu Warszawskim
bieżące wydarzenia w mieście, m.in. relacja z zawodów kitesurfingowych
pożegnanie