fot. prk24.pl
Ich budowę zakłada podpisany dziś list intencyjny z Krajowym Zasobem Nieruchomości. Dzięki temu na należących do KNZ-u działkach na terenie Koszalina mają powstać mieszkania w formule TBS-u.

- Nie chcemy być konkurentem w swoich działaniach dla koszalińskich deweloperów czy spółdzielni mieszkaniowych. Te mieszkania będą dla tych, którzy nie kwalifikują się na mieszkania komunalne, bo mają zbyt duże dochody i nie są dobrymi klientami dla banków, które wprowadziły obostrzenia dotyczące kredytów mieszkaniowych na przykład wkład własny - poinformował prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

Jarosław Pucek, wiceprezes Krajowego Zasobu Nieruchomości podkreślił, że administratorem mieszkań będzie koszaliński samorząd: - Chcemy, aby były do całkowitej dyspozycji gminy, ponieważ mają służyć realizacji polityki mieszkaniowej.

Docelowo w planach jest wybudowanie nawet kilkuset mieszkań na działkach leżących między innymi w rejonie ulicy Żytniej i Morskiej. Na razie nie wiadomo, kiedy inwestycje się rozpoczną. Prace są uzależnione od planowanej przez rząd zmiany przepisów ułatwiających tego typu inwestycje.

W Koszalinie trwa obecnie jedna inwestycja realizowana przez Koszalińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. W jej ramach powstanie nowy blok na osiedlu Wenedów - W budynku będzie 55 mieszkań, głównie 2-pokojowych. Przetarg jest w toku. 25 sierpnia otworzymy oferty. Zakładamy, że budynek najpóźniej oddamy we wrześniu 2022 roku - powiedział Krzysztof Łukasik, prezes KTBS-u.

Nabór wniosków osób zainteresowanych zamieszkaniem w nowym bloku ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.

ap/rż

Posłuchaj

Piotr Jedliński, prezydent Koszalina
Jarosław Pucek, wiceprezes Krajowego Zasobu Nieruchomośc
Krzysztof Łukasik, prezes KTBS-u