fot. Ministerstwo Rozwoju
Dyrektor Departamentu Turystyki Ministerstwa Rozwoju, który w piątek był gościem porannego „Studia Bałtyk” potwierdził, że od początku miesiąca, czyli od kiedy bon turystyczny można aktywować, ZUS wydał ponad 416 tys. pozytywnych decyzji o jego przyznaniu, a łączna wartość pomocy przekroczyła 357 mln złotych.

- Początek jest rzeczywiście dobry. Dzięki jasnej komunikacji Polacy wiedzą, że ten bon można wykorzystać aż do marca 2022 roku. To sprawia, że nie ma lawinowego składania wniosków i jakiegoś niepotrzebnego popłochu. Zainteresowania na poziomie 400 tys. wniosków się spodziewaliśmy i uważam, że to dobry wynik - powiedział Rafał Szlachta. - Bon można wykorzystać we wszystkich miejscach noclegowych, które zarejestrują się na portalu PUE ZUS. Na ten moment trudno szczegółowo określić, na jaki standard i styl wypoczynku decydują się Polacy, ponieważ póki co wybierają bardzo różne opcje. Dominują jednak raczej mniejsze obiekty 

Aleksandra Kupczyk zapytała naszego gościa także m.in. o: wykorzystanie bonu przez rodziców dzieci do 2-3 roku życia, które zwykle mają bezpłatne tzw. dostawki w miejscach noclegowych, podnoszenie cen wypoczynku w niektórych obiektach w związku z pojawieniem się rządowego wsparcia, oraz o docierające z całej Polski informacje o próbach oszustw związanych z bonami turystycznymi.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ak/ar

Posłuchaj

rozmowa Aleksandry Kupczyk z Rafałem Szlachtą