1
2
3
4
5
6
Fot. Klub Plastyka im. Stefana Morawskiego w Słupsku
Wyjątkowe odkrycie w darłowskim muzeum. Jak się okazuje, znajdujący się od lat w zbiorach muzeum dzwon - datowany pierwotnie na przełom wieku XVIII i XIX - jest o 300 lat starszy. Odkrył to historyk z Polskiej Akademii Nauk profesor Adrian Jusupovic, który do Darłowa wybrał się na wakacje. Podczas zwiedzania darłowskiego muzeum jego uwagę przykuł napis na dzwonie.

Niebawem powinniśmy poznać więcej informacji dotyczących niezwykłego dzwonu znajdującego się w zbiorach darłowskiego muzeum. Tymczasem - jest on wciąż eksponowany na wystawie w Muzeum w Zamku Książąt Pomorskich.

O tym wyjątkowym odkryciu rozmawialiśmy z profesorem Adrianem Jusupovicem.

Materiał Anny Popławskiej

„Papier, Kamień, Nóż” to tytuł wystawy prac Moniki Zawierowskiej, którą można oglądać w Galerii Związku Artystów Plastyków w Gdańsku. Artystka, choć obecnie mieszka i pracuje w Koszalinie - obecnie piastuje stanowisko kierownika Katedry Grafiki Projektowej, Wydziału Architektury i Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej, to od czasów studiów związana jest z Gdańskiem i chętnie powraca tam z wystawami.

Materiał Katarzyny Kużel

Jeszcze do środy (5 sierpnia) w Słupskim Ośrodku Teatralnym można oglądać słynne malarstwo petrykiwskie. Znane malarstwo ludowe tworzy Marta Zvarch - ukraińska malarka na stałe mieszkająca w Gdańsku.

Materiał Anny Winnickiej