fot. Mateusz Sienkiewicz
Narodowy Fundusz Zdrowia zgodził się, aby Szpital w Szczecinku przejął zobowiązania od NZOZ Salus. Prowadząca placówkę dr Martyniuk zrezygnowała z prowadzenia działalności.

Oznacza to, że od sierpnia opieka psychiatryczna dla chorych z powiatu szczecineckiego znajduje się w strukturach lecznicy. Dla pacjentów nie wiąże się to z żadnymi komplikacjami.

- NFZ zezwolił na przejęcie przez nas umów personelu: pielęgniarek, lekarzy psychiatrów, psychologów i terapeutów -
powiedziała Anna Złotowska, prezes szpitala.

Docelowo władze szpitala razem ze starostą szczecineckim planują, aby już w przyszłym roku w budynkach byłej szkoły medycznej uruchomić Centrum Zdrowia Psychicznego.

- Przygotujemy nowoczesne pomieszczenia na kompleksową opiekę psychiatryczną. Dodatkowo będzie również oddział dzienny. Centrum Zdrowia Psychicznego poza społeczną wartością dla mieszkańców i regionu, będzie miało również pozytywny wpływ na finanse szpitala - wyjaśniła Anna Złotowska.

Obecnie w strukturach Szpitala w Szczecinku działa oddział zamknięty oraz oddział opieki psychiatrycznej, które dysponują miejscem dla 20 pacjentów. Dodatkowo chorzy mogą skorzystać z oddziału detoksykacji alkoholowej i poradni zdrowia psychicznego.

ms/od/rż