fot. Żak Koszalin/Instagram
Klub poinformował o transferze na swoim profilu na Facebooku. Amerykanin z polskim paszportem związał się z koszalińskim klubem roczną umową.

Mierzący 205 cm środkowy w grał m.in. w Portugalii, Hiszpanii, Urugwaju i Grecji. Na polskich parkietach reprezentował barwy Kotwicy Kołobrzeg, AZS-u Koszalin, Wilków Morskich Szczecin i MKS-u Dąbrowey Górniczej.

W sezonie 2012/2013 zdobył brązowy Polskiej Ligi Koszykówki z AZS-em Koszalin. W tym samy roku dotarł z Akademikami do finału Pucharu Polski.

Trener Jacek Imiołek powiedział, że pozyskanie Harrisa jest wielką bombą transferową: - Potrzebowaliśmy tego zawodnika, bo Maciej Adamkiewicz odszedł do Szczecina. Związaliśmy się z Darrellem roczną umową. Podpisaliśmy też kontrakty z Michałem Warchowskim - rozgrywającym z Inowrocławia, który według lokalnego portalu jest takim „Stocktonem” oraz Maciejem Szewczykiem - koszalinianinem, który powrócił ze studiów z Kielc.

Imiołek dodał, że zawodnicy na razie nie myślą o awansie do pierwszej ligi. Celem Żaka są play-offy. Jak podkreślił, chodzi o miejsca w górnej półce.

red./rż

Posłuchaj

Jacek Imiołek