Fot. wikipedia
Poseł Konfederacji, który we wtorek był gościem porannego „Studia Bałtyk”, dodał, że na ten wybór Polaków „nie można się obrażać i trzeba działać dalej”.

- Wybory prezydenckie odbyły się prawidłowo, choć kampania była wadliwa. Na to zwracali uwagę ci, którzy składali protesty wyborcze. To co się działo w telewizji publicznej to po prostu skandal i robienie wyborcom wody z mózgu. (...) Andrzej Duda wygrał jednak w sposób oczywisty, z dosyć dużą przewagą i należy przejść nad tym do porządku codziennego. Andrzej Duda jest prezydentem. Kropka. (...) Zakładam, że wszyscy parlamentarzyści Konfederacji będą na uroczystości jego zaprzysiężenia na urząd prezydenta. To nie jest wprawdzie prezydent moich marzeń, ale został wybrany i trzeba z tym żyć. Nie można się na to obrażać i trzeba działać dalej - powiedział Artur Dziambor.

Aleksandra Kupczyk zapytała polityka także m.in. o to, czy wykrycie koronawirusa u trzech senatorów może wpłynąć na uroczystość zaprzysiężenia prezydenta oraz o to, czy ruchy społeczne wokół Rafała Trzaskowskiego i Szymona Hołowni mają szansę przetrwać.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ak/ar

Posłuchaj

rozmowa Aleksandry Kupczyk z Arturem Dziamborem