fot. Jarosław Ryfun
Prezydent Koszalina w rozmowie z Aleksandrą Kupczyk podkreślił, że przetarg na przebudowę tej ważnej dla miasta ulicy zostanie ogłoszony już wkrótce.

- Pojawiła się możliwość finansowania tej inwestycji w tym i w przyszłym roku. To ponad 4 miliony złotych (z Funduszu Dróg Samorządowych - red.). Niedługo ukaże się więc przetarg na przebudowę ulicy Piłsudskiego, od ronda do ulicy Traugutta. Wyremontowana zostanie sieć kanalizacyjna pod drogą. Pojawią się też: nowa nawierzchnia, chodniki, ścieżki rowerowe, oświetlenie - zapowiedział Piotr Jedliński. Koszt remont to 14 milionów złotych. Ulica ma być gotowa za trzy lata.

Prezydent miasta zapewnił także, że urząd stara się o rządowe pieniądze, dzięki którym możliwe będzie przystąpienie do rozbiórki, a następnie budowy nowego wiaduktu w ciągu ulicy Monte Cassino: - To najważniejsza inwestycja w naszym mieście. Złożymy wniosek o rządowe pieniądze z puli przeznaczonej na strategiczne dla samorządów inwestycje. Wiadukt na Monte Cassino jest bowiem inwestycją strategiczną zarówno dla miasta, jak i całego Wybrzeża. Przetarg na rozbiórkę wiaduktu ogłosimy, gdy będziemy mieli projekt nowego wiaduktu. Myślę, że prace rozbiórkowe mogą rozpocząć się na przełomie tego i przyszłego roku, a sama budowa potrwa do około dwóch lat.

Aleksandra Kupczyk zapytała naszego gościa także m.in. o przebudowę dworca PKP i przywrócenie 1 września płatnych stref parkowania w centrum miasta.

Piotr Jedliński, prezydent Koszalina

Gościem „Studia Bałtyk Koszalin” była również Mirosława Zielony, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Skomentowała fakt, że w Domu Pomocy Społecznej w Parsowie zachorowała jedna z pracownic, a 15 pracowników objęto kwarantanną.

Mirosława Zielony, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

Robert Jacek Stępień, zastępca prezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie mówił natomiast o zainteresowaniu drugą edycją programu „Mały Strażak”.

Robert Jacek Stępień, zastępca prezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie

ak/ar