Fot. Gmina Potęgowo
W gminie Potęgowo powstanie nowoczesna infrastruktura kajakowa warta niemal pół miliona złotych. 31 lipca podpisana została umowa na wykonanie w systemie zaprojektuj i wybuduj zadania „Pomorskie Szlaki Kajakowe - rzeka Łupawa w Gminie Potęgowo”. Samorząd Województwa Pomorskiego sfinansuje 85 proc. kosztów.

Zaplanowano zagospodarowanie dwóch przenosek (miejsc na rzece które są niemożliwe do przepłynięcia kajakiem) przy elektrowni w Łupawie oraz elektrowni w Poganicach. W planach jest również budowa pomostów z rynną do wodowania kajaków, umocnienie brzegu i odpowiednie oznakowanie.

W miejscowości Łupawa wybudowana zostanie przystań kajakowa wraz z drogą dojazdową. Także tutaj pojawi się oznakowanie wodne i tablice informacyjne. Gmina Potęgowo wykorzysta projekt, aby dodatkowo oznaczyć swój największy skarb archeologiczny - prehistoryczne cmentarzysko megalityczne znajdujące się w Dolinie Łupawy. Zamontowane zostanie oznakowanie atrakcji oraz tablice informacyjne.

Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Strategicznego w zakresie atrakcyjności kulturalnej i turystycznej Pomorska Podróż na lata 2014-2020. Jego całkowita wartość wynosi 410 853 zł.

Gmina Potęgowo/iw

Fot. Gmina Potęgowo