Fot. prk24.pl
Fot. prk24.pl
Fot. prk24.pl
Gośćmi Mariusza Brokosa byli: Damian Wiercioch, Agnieszka Klimaszewska-Kargul oraz Renata Czerczak.

- Ustka Charlotta Sailing Days wystartuje w tym roku po raz trzeci. Zawody te cieszą się dużym zainteresowaniem także wśród prawdziwych zawodowców. Należy wspomnieć, że impreza ma charakter międzynarodowy. Przyjadą do nas zawodnicy aż z pięciu krajów Akwen regat znajduje się przy pierwszym molo wschodnim. Planujemy zorganizowanie łodzi, które wpływać będą z turystami, aby mogli oni kibicować z bliska naszym zawodnikom - powiedział Damian Wiercioch, współorganizator Ustka Charlotta Sailing Days.

- Serdecznie zapraszamy do biblioteki, by wypożyczyć ulubione książki lub czasopisma. Na te wakacje nasz zespół przygotował dla państwa coś wyjątkowego, mianowicie grę miejską o nadmorskim Mikołajku. Questing polega na odszukiwaniu przyjaciół nadmorskiego Mikołajka w różnych zakamarkach naszego miasta. Karty do gry można pobrać w Centrum Informacji Turystycznej. W grę można tylko zagrać od poniedziałku do piątku w godzinach pracy biblioteki - odpowiedziała Agnieszka Klimaszewska-Kargul, dyrektor Biblioteki w Ustce.

- Szlak o nazwie „Uroczysko” prowadzi do Stawku Upiorów. Mieści się po zachodniej stronie Ustki. Jak sama nazwa wskazuje miejsce to jest związane z siłami nadprzyrodzonymi. Obok stawków możemy przeczytać całą historię o tym, jak dziedzic z Lędowa wracał z Ustki i jego woźnica w oddali zauważył świetliki, które zwabiły go i nagle wszyscy wpadli do wody. Reszty historii nie będę zdradzać. Zapraszam więc raz jeszcze do wycieczek pieszych z przewodnikami - zakończyła audycję ciekawą historią Renata Czerczak, przewodniczka.

Audycja nadawana jest na żywo z promenady w Ustce w każdy czwartek od 10.00 do 12.00.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

mb/mw/iw

Posłuchaj

Rozmowa z Renatą Czerczak
Rozmowa z Damianem Wierciochem
Rozmowa z Agnieszką Klimaszewską-Kargul