fot. prk24.pl
Zaproszenie Andrzeja Watemborskiego przyjęli słupscy radni: Jan Lange (PO) i Jacek Szaran (PiS) oraz wiceprezydent Słupska Marek Goliński.

Goście Andrzeja Watemborskiego rozmawiali między innymi o planowanym remoncie słupskich ulic. Odnieśli się także do kwestii nadzoru nad inwestycjami w związku z aferą światłowodową oraz do nierealizowanych projektów, dotyczących między innymi przebudowy placu przed ratuszem.

- Z pewnością możemy użyć stwierdzenia, że czeka nas rewolucja pod względem infrastruktury. Rada Miasta przyjęła plan przebudowy ulic i mamy nadzieję, że Słupszczanom będzie żyło się lepiej. Mamy zapewnienia zarówno ze strony prezydent Danileckiej-Wojewódzkiej, jak i ze strony Słupskiego ZIM, że jesteśmy gotowi na taką przebudowę - powiedział Jan Lange, słupski radny Platformy Obywatelskiej.

- Jeszcze niedawno przedstawiciele słupskiej Platformy Obywatelskiej twierdzili, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie będzie miał tak dużej ilości pieniędzy żeby przeznaczyć je na Słupsk, dziś Ci sami ludzie rozdysponowują środki, których miało nie być. Bardzo cieszę się, że rząd po raz kolejny dotrzymuje słowa, a Słupsk rozwija się na wielu płaszczyznach - skomentował Jacek Szaran, słupski radny Prawa i Sprawiedliwości.

- Takiej modernizacji dróg w Słupsku jeszcze nie było. Bardzo nas cieszy, że udaje się pozyskać tak duże środki finansowe. Ich główne źródło to fundusz dróg samorządowych oraz środki z rekompensaty za tarczę antyrakietową w regionie. Tymi zadaniami zajmuje się Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku. Nie pozwolimy sobie na to, żeby zarząd nie wykonał tych zadań. Niepoważnym by było niewykorzystanie takiej okazji. Mam nadzieję, że radni będą nas jak dotychczas wspierać - powiedział Marek Goliński, zastępca prezydenta miasta Słupska.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.


mb/mw/iw

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk”