fot. dps.parsowo.ibip.pl
Wdrożono specjalne procedury. Kobieta została odizolowana. Pracowników, którzy mieli z nią kontakt, objęto kwarantanną.

- Pracownicy budynku administracyjnego, którzy mieli kontakt z zakażoną, zostali objęci kwarantanną. Nie ma także żadnego zagrożenia dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej - powiedział Jerzy Banasiak, rzecznik Starostwa Powiatowego w Koszalinie.

Wójt Biesiekierza ma ujemny wynik testu na koronawirusa, jednak jeszcze kilka dni pozostanie w kwarantannie.

Urząd Gminy w Biesiekierzu ograniczył przyjmowanie interesantów do odwołania.

- Prosimy o załatwianie spraw drogą elektroniczną. Jeśli jest ona pilna, to można ją załatwić po telefonicznym umówieniu się z urzędnikiem. Dokumenty można także składać poprzez skrzynkę podawczą, która znajduje się w korytarzu urzędu gminy. Część osób będzie pracowała zdalnie. Niektórzy mogą wykorzystać urlop - poinformował Andrzej Leśniewicz.

- Kwarantanna potrwa do 13 sierpnia. Pracownicy będą mieli wykonane badania 6 sierpnia. Pracownica, u której wyszedł dodatni wynik nie miała kontaktu z pracownikami oddziału i z jego mieszkańcami - powiedziała dyrektorka DPS-u Ewa Paprocka-Palkowska, która też jest objęta kwarantanną.

- Pracownicy nie opuszczają pokojów. Posiłki są im dostarczane w naczyniach jednorazowych. Nie mają oni żadnego kontaktu z personelem i mieszkańcami DPS-u - dodała Ewa Paprocka-Palkowska.

W Domu nie ma pracowników biurowych, w związku z tym kontakt telefoniczny z placówką może być utrudniony: - Telefony będą odbierały opiekunki. W związku z tym będą miał bardzo dużo pracy. Prosimy więc o wyrozumiałość.

Jak zapewniła dyrektor DPS-u, placówka ma wszystkie niezbędne środki ochrony.

ak/rz/iw

Posłuchaj

Jerzy Banasiak, rzecznik Starostwa Powiatowego w Koszalinie
Andrzej Leśniewicz, wójt gminy Biesiekierz
Ewa Paprocka-Palkowska, dyrektorka DPS-u