fot. prk24.pl
Słupsk od zawsze cieszył się zainteresowaniem turystów, głównie ze względu na wyjątkowy klimat i ciekawą architekturę. Czy kryzys związany z pandemią koronawirusa dotknął także Słupsk? Na to pytanie Mariuszowi Brokosowi odpowiedziała Monika Gembczyńska z Centrum Informacji Turystycznej w Słupsku.

- W Słupsku pomimo nietypowego sezonu jest wielu turystów. Możemy zauważyć pewien trend. Im bliżej końca lipca, tym większa ilość gości spoza regionu odwiedza nasze miasto. Niestety statystyki wskazują, że do tej pory w stosunku do poprzednich lat Słupsk odwiedza mniej turystów. Mimo to, patrzymy optymistycznie w przyszłość - powiedziała Monika Gembczyńska.

- Do takiego stanu rzeczy doprowadził najprawdopodobniej brak możliwości przyjazdu grup zorganizowanych. Zauważamy także, że Słupsk wybierają osoby chcące aktywnie spędzić czas. Świadczy o tym duża ilość wypożyczonych rowerów i kajaków. Turyści w tym roku stawiają na ciszę i spokój, a nasze miasto ma wiele miejsc sprzyjających takiemu wypoczynkowi - dodała Monika Gembczyńska.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Posłuchaj

Rozmowa Mariusza Brokosa z Moniką Gembczyńską