Fot. prk24.pl
Najprawdopodobniej dziś słupscy radni podejmą decyzję o tym, w jaki sposób rozdysponować pieniądze z rządowego projektu rekompensat za tarczę antyrakietową. Duża część środków zostanie przekazana na rozwój miejskiej infrastruktury.

Jesienią ubiegłego roku premier Mateusz Morawiecki podpisał w Słupsku uchwałę Rady Ministrów przyznającą 115 milionów złotych w ramach rekompensat za tarczę antyrakietową w Redzikowie. W czerwcu bieżącego roku - ponownie odwiedzając Słupsk - uczestniczył w podpisaniu pierwszych umów na inwestycje.

- Pierwsze projekty dotyczą osiedla Zachód. Są to okolice ulicy Banacha. Pani prezydent zapowiedziała, że w ramach rekompensat będą przebudowywane także inne ulice. Przewidujemy, że będą to ulice: Łady, Cybulskiego, Owocowa, Morska oraz Osiedle Przylesie - powiedział Jarosław Borecki, szef Zakładu Infrastruktury Miejskiej.

- Ulica Zygmunta Augusta jest w bardzo złym stanie technicznym, ale przetarg na jej przebudowę został już ogłoszony. Dzięki środkom rządowym możemy wyremontować wszystkie ulice, które są w złym stanie - dodał Jarosław Borecki.

Zapraszamy do wysłuchania materiału Mariusza Brokosa.

mb/mw/iw

Posłuchaj

Materiał Mariusza Brokosa cz.1.
Materiał Mariusza Brokosa cz.2.