Fot. Karol Skiba
Sezon plażowy w pełni. Zdaje się, że Polacy odpoczywają nie tylko od pracy, ale także od koronawirusa. Kołobrzeg tętni życiem, a plaże pękają w szwach.

- Wielu plażowiczów nie przestrzega zasad dotyczących zachowania odstępu, a także tych dotyczących zachowania się w wodzie i na plaży. Staramy się zwracać uwagę, gdy faktycznie coś się dzieje. Przy udzielaniu pierwszej pomocy zachowujemy odpowiedni dystans. W razie potrzeby posiadamy odpowiedni sprzęt i kombinezony - powiedziała Katarzyna Chmiel, ratowniczka WOPR.

- Jeśli o mnie chodzi, to nie stresuje się przebywaniem na plaży. Sytuacja wygląda inaczej jeśli chodzi o deptak. Uważam, że sanepid powinien odwiedzić wszystkie restauracje i sklepy, które się tam znajdują. Ludzie rzadko kiedy stosują się tam do zaleceń - powiedział jeden z mieszkańców.

- Przebywanie na plaży może być obarczone pewnym ryzykiem. Znajdują się tam osoby z różnych regionów. Uczestniczą one w różnych imprezach takich jak wesela czy komunie. W związku z tym istnieje ryzyko, że wśród plażowiczów znajdzie się osoba zakażona - powiedziała Katarzyna Pancer, wirusolog.

Zapraszamy do wysłuchania materiału Kariny Dmyterko.

kd/iw

Posłuchaj

Materiał Kariny Dmyterko