Fot. facebook.com/marek.hok
W rozmowie z Aleksandrą Kupczyk kołobrzeski poseł Marek Hok odniósł się do swojej rezygnacji z funkcji lidera kołobrzeskiej Platformy Obywatelskiej oraz do pomysłu szerokiej formuły opozycyjnej.

- Od 2010 roku jestem przewodniczącym kołobrzeskiej Platformy Obywatelskiej. Przez te dziesięć lat wygrywaliśmy wybory samorządowe w mieście Kołobrzeg i w powiecie kołobrzeskim. Zawsze mieliśmy swojego prezydenta, starostę oraz przedstawicieli w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Już po ostatnich wyborach parlamentarnych uznałem, że nadszedł czas na zmianę. Wybory na nowego przewodniczącego odbędą się w przyszłym roku. Do tego czasu funkcję przewodniczącego może pełnić jeden z wiceprzewodniczących - powiedział Marek Hok.

- Trzeba zmienić Platformę Obywatelską. Potrzebujemy ludzi młodych, kreatywnych, którzy mają więcej czasu i energii. Dużą część swojego życia poświęciłem polityce. Chciałbym więc dzielić się swoim doświadczeniem z młodszymi kolegami i koleżankami - dodał poseł.

- Marzy mi się szeroka formuła opozycyjna, na którą będą składać się partie polityczne oraz ruchy obywatelskie. Wybory do europarlamentu pokazały, że jest możliwe tworzenie dużych koalicji. Ludzie w Polsce są zmęczeni walką polityczną i chcą widzieć inne wartości, które są obecne w ruchach obywatelskich i społecznych. Myślę, że będą one w przyszłości dominowały, jednak nie osiągną tego bez wsparcia dużej partii politycznej, która jest obecna w parlamencie - powiedział Marek Hok.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ak/iw

Posłuchaj

Rozmowa Aleksandry Kupczyk z Markiem Hokiem