fot. iszczecinek.pl
Podczas nadzwyczajnej sesji radni wyrazili zgodę na nieodpłatne przejęcie budynku dworca przez władze miasta od spółki PKP S.A. W ten sposób kończy się wieloletnia walka o to, by samorząd był właścicielem obiektu.

PKP wyraziła chęć przekazania obiektu pod warunkiem utrzymania w nim funkcji pasażerskiej.

Maciej Makselon, wiceburmistrz Szczecinka powiedział podczas sesji, że pierwsze działania mają być skierowane na poprawę warunków dla podróżnych: - To ostatni budynek użyteczności publicznej - z całą pewnością dla wielu turystów jeden z pierwszych, który widzą w mieście - nie przynoszący nam chwały i chluby.

Radni nie otrzymali odpowiedzi, w jaki sposób miasto chce zagospodarować pozostałą część dworca kolejowego. Pierwotnie planowano umieszczenie tu Samorządowej Agencji Promocji i Kultury, ale pomysł jest już nieaktualny.

Wiceburmistrz Makselon podkreślił, że jest kilka pomysłów, ale ich realizacja uzależniona jest od dystrybucji środków unijnych.

Zastrzeżenia wzbudziło tempo prac nad przejęciem dworca. Joanna Pawłowicz z Razem Dla Szczecinka zaznaczyła, że zabrakło spokojnej dyskusji: - Dowiedzieliśmy się o temacie tej sesji z dnia na dzień - podobnie było w przypadku przejęcia udziałów w szpitalu przez powiat. To niepokojące. Temat sesji powinniśmy wcześniej przedyskutować.

Na razie nie jest znana data przejęcia budynku dworca kolejowego. Władze miasta szacują, że formalności mogą potrwać kilka miesięcy.

ms/rż

Posłuchaj

Maciej Makselon, wiceburmistrz Szczecinka
Joanna Pawłowicz, radna Razem Dla Szczecinka