fot. Przemysław Grabiński
Poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego w rozmowie z Aleksandrą Kupczyk odniósł się między innymi do powyborczej sytuacji w swojej partii oraz do jej planów na przyszłość.

- Bardzo szybko podsumowaliśmy to, co przyniosły wybory prezydenckie. Prezes Kosiniak-Kamysz został jednoznacznie oceniony przez kierownictwo. W przeciwieństwie do wielu ugrupowań koncentrujemy się na przyszłości. Oczywiście nie oznacza to, że nie wyciągamy wniosków - powiedział Krzysztof Paszyk.

- Nie można kwestionować talentu i pracy wykonanej przez Władysława Kosiniaka-Kamysza na podstawie wyborów, które odbyły się w niecodziennych warunkach. Kierownictwo partii stoi murem za Kosiniakiem-Kamyszem - dodał poseł.

Krzysztof Paszyk odpowiedział także na pytanie o inicjatywę „Nowej Solidarności” Rafała Trzaskowskiego: - Nie będziemy w najbliższej przyszłości przestępować do projektu politycznego zaproponowanego przez Platformę Obywatelską. Naszym pomysłem jest droga racjonalnego centrum, oparta na wartościach chadeckich. Myślę, że działania z nią związane będą procentowały w najbliższych latach. Będziemy starać się je sprawnie realizować.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ak/iw

Posłuchaj

Rozmowa Aleksandry Kupczyk z Krzysztofem Paszykiem