Przez dwa dni w Ostrowąsie niedaleko Połczyna Zdroju rywalizowali motocykliści w pierwszych eliminacjach Międzynarodowych Mistrzostw Polski w rajdach enduro. Do rywalizacji w trudnym terenie przystąpiło ponad czterdziestu zawodników.

Zawody zdominował Dominik Olszowy z CKM Cieszyn, który wygrał obydwie eliminacje i prowadzi w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Drugi Był Słowak Rafał Kurowski a trzeci Damian Musiał z KTM Novi Korona Kielce. Taka też jest kolejność w klasyfikacji generalnej. W drugiej eliminacji na drugim miejscu uplasował się Adam Tomiczek z Wirażu Cieszyn, trzeci zaś był Kurowski. Motocyklista z Cieszyna ma na swoim koncie m.in. start w Rajdzie Dakar w barwach Orlen Teamu. W pierwszej eliminacji z walki o czołowa lokatę wyeliminowała go awaria maszyny.

W Dąbkach rozegrano 7. Nadmorski Bieg Uzdrowiskowy. W pierwszej tego typu imprezie w powiecie sławieńskim po przerwie spowodowanej pandemią udział wzięło ponad 190 uczestników. Mieli oni do pokonania 10 kilometrów po zróżnicowanej nawierzchni – asfalcie, płytach betonowych czy leśnych ścieżkach. Wśród mężczyzn wygrał Patryk Błaszczyk z Jantara Ustka, który trasę pokonał w 32 minuty i 19 sek. najszybsza wśród pań była Daria Maik z LUKS Start Nakło z czasem 38 min. 25 sek.

W Budzistowie zakończyły się w niedzielę trzydniowe Ogólnopolskie Zawody Dzieci i Młodzieży w skokach przez przeszkody. W najważniejszych konkursach ostatniego dnia zawodów zwyciężyli: Aleksandra Lusina - Gołaś na koniu Coni IG w konkursie klasy N, Andriej Akulich na koniu Dakato Gold M w klasie P i Wiktoria Rzążewska na koniu Płocha w klasie.

Zapraszamy do wysłuchania materiału Krzysztofa Klinkosza.