Rywalizowano na dystansie 10 km. Uczestnicy mieli do pokonania dwie pętle po 5 km z urozmaiconą nawierzchnią - asfalt, płyty betonowe czy leśny dukt.

- Dołożyliśmy wszelkich starań, aby bieg zorganizować i spełnić wymogi sanepidowskie - mówi Maciej Rudnikowski, dyrektor 7 Nadmorskiego Biegu Uzdrowiskowego w Dąbkach. - Między innymi start zawodników był falowy, a nie tradycyjny. Ograniczona została też liczba uczestników - dodaje.

Najszybszy był Patryk Błaszczyk - LSK Jantar Ustka - 32:19 min., na drugim miejscu uplasował się Dawid Garski z Baszty Bytów - 34:29 min., trzeci - nie do zdarcia - Piotr Pobłocki - UKS Ekonomik Maratończyk Lębork z czasem 35:55 min..

Najlepszy z zawodników z p. sławieńskiego był Adrian Kępka z Wiekowa - 36:36 min. - 5. miejsce. Z 11. czasem bieg ukończył Maciej Rudnikowski z Darłowa - 38:40 min. Na miejscu 16. plasował się Tomasz Szopiński - KB Bryza Postomino - 39:28 min. Na miejscu 22. skończył rywalizację zakończył Krzysztof Wilczewski -KB SPOKO Sławno - 40:48 min., Tomasz Jabłoński - KB SPOKO Sławno - 41:55 - 26. miejsce. Czas poniżej 40 minut zaliczył (w przeszłości światowej klasy maratończyka) Jan Huruk -38:58 min., co dało mu 13. lokatę.

Wśród pań triumfowała Daria Maik - LUKS Start Nakło - 38:25 min., druga była Katarzyna Pobłocka - Głogowska- UKS Ekonomik Maratończyk Lębork - 40:29 min., trzecia Olga Zatoń - Biegaj z Mańkiem Team - 43:15 min. Na piątym miejscu uplasowała się Kamila Łagutko z Darłowa (1 w powiecie sławieńskim) - 44:27 min. Rywalizację ukończyło 194 uczestników.