Fot. pixabay.com
Pandemia znacząco wpłynęła na podróżnicze plany turystów. Widać to wyraźnie w grupie seniorów, która bardzo ograniczyła swoje wakacyjne podróże.

Badania ewidentnie wskazują, że osoby starsze mają obawy przed wyjazdami - nie dziwi to m.in. ze względu na fakt, że znajdują się w grupie ryzyka. Ich obawy dodatkowo wzmacnia fakt lekceważenia przez turystów obowiązku utrzymania dystansu społecznego oraz zasłanianie nosa i ust m.in. w sklepach.

Kamila Miciuła z jednego z polskich portali turystycznych powiedziała nam, że chociaż widać wyraźnie mniejszy udział seniorów w turystyce to nie jest tak, że zupełnie z niej zrezygnowali.

Materiał Tomasza Trana

Dzienny Dom Pomocy "Złoty Wiek" to dla seniorów drugi dom. Bywalcy tutaj nie tylko biorą udział w różnego rodzaju zajęciach, ale przede wszystkim mile spędzają czas ze swoimi znajomymi, dlatego nie mogli doczekać się powrotu po pandemii.

Materiał Anny Winnickiej

Jak sobie poradzili w czasie kiedy nic nie można było robić, jak sobie radzą dziś, czy działają, czy jednak boją sie spotkań? Zajrzeliśmy do Postomina, tam do działań na co dzień mobilizowała przewodnicząca gminnej Rady Seniorów i zarazem prezes Stowarzyszenie Razem Lepiej Teresa Rysztak. Czy udało jej się w ostatnim czasie zachęcić seniorów do działania?

tt/aw/rp/iw

Materiał Renaty Pacholczyk