fot. prk24.pl
Kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z Aleksandrą Kupczyk skomentował ustalenia szczytu Unii Europejskiej dotyczące między innymi budżetu, a także odniósł się do planowanej rekonstrukcji rządu.

- Parlament Europejski wyraża jedynie opinie, które nie są wiążące. To Rada Europejska jest organem decyzyjnym. Warto podkreślić znamienny fakt, że wszyscy przedstawiciele polskiej opozycji byli przeciwni przyjęciu budżetu, który jest bardzo korzystny dla naszego kraju - powiedział Czesław Hoc.

- Polska jest bardzo ważnym graczem w Unii Europejskiej. Mamy za sobą całą Grupę Wyszehradzką. Wynegocjowaliśmy bardzo korzystny budżet, z którego dostaniemy 750 miliardów złotych. Ważnym osiągnięciem polskiego rządu jest również skorygowana zasada praworządności. Nie będzie bowiem arbitralnego, uznaniowego mechanizmu łączącego budżet z praworządnością - dodał poseł.

Czesław Hoc odniósł się również do polityki krajowej, a dokładnie do planowanej rekonstrukcji rządu: - Nie wiemy jakie będą ostateczne rozwiązania w kwestii rekonstrukcji rządu. Rzeczywiście jest taki pomysł, aby zmniejszyć liczbę ministerstw. Wszystkie działania muszą być jednak podejmowane sprawiedliwie względem wszystkich koalicjantów.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ak/iw

Posłuchaj

Rozmowa Aleksandry Kupczyk z Czesławem Hocem