fot. pixabay.com
Zaproszenie Mirosławy Hopf do audycji z cyklu „Strefa Beauty” przyjęła dermatolog doktor Irena MoszczyńskA. Głównym tematem rozmowy był wpływ promieni słonecznych na kondycję skóry.

Czy powinniśmy chronić skórę przebywając na słońcu? Okazuje się, że promienie słoneczne działają szkodliwie na delikatną skórę i powodują jej odwodnienie oraz pękanie naczynek krwionośnych. Specjaliści ostrzegają przed zjawiskiem fotostarzenia.

- Photoaging to postarzanie skóry spowodowane ekspozycją skóry na nadmierną ilość promieni słonecznych. Objawia się wysuszeniem i zniszczeniem powierzchni skóry. Znakomitym zabiegiem leczącym to schorzenie jest mezoterapia, czyli ostrzykiwanie rozmaitymi koktajlami, które mają za zadanie nawilżyć i zregenerować skórę. Kilka takich zabiegów potrafi zdziałać cuda. Skóra jest napięta i nawilżona - wyjaśnia Irena Moszczyńska.

Dermatolog dodaje, że opalania powinny unikać także osoby, które przyjmują leki na niektóre schorzenia: - Jest cała masa leków, przy których stosowaniu nie powinno się wychodzić na słońce. Poddawanie się kąpieli słonecznej grozi bowiem wówczas pojawieniem się rumienia oraz oparzeń słonecznych. Chodzi przede wszystkim o leki przeciwgruźlicze, onkologiczne oraz na nadciśnienie tętnicze. Grupa ta jest ogromna i nie sposób jest wymienić wszystkich. Dlatego, w przypadku wątpliwości warto skonsultować się z lekarzem.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Mirosławy Hopf z Ireną Moszczyńską.

mh/ar

Posłuchaj

rozmowa Mirosławy Hopf z dematolog Ireną Moszczyńską