fot. Karina Dmyterko
Kołobrzescy działacze Prawa i Sprawiedliwości podczas konferencji prasowej podsumowali wyniki wyborów prezydenckich.

Jak powiedział poseł Czesław Hoc, mimo że Rafał Trzaskowski uzyskał większą liczbę głosów w Kołobrzegu niż Andrzej Duda, to jednak w porównaniu do poprzednich wyborów prezydenckich liczba kołobrzeżan głosujących na obecnie urzędującego prezydenta zwiększyła się: - W porównaniu do 2015 roku tylko Kołobrzeg z miast w województwie zachodniopomorskim poprawił wynik. Co prawda o niespełna 1,5 procent, ale progres jest widoczny.

Podczas spotkania z dziennikarzami mówiono też o dobrej współpracy prezydenta Andrzeja Dudy z rządem w opracowywaniu strategii pomocowej dla przedsiębiorców w związku ze stanem epidemii.

Przewodniczący klubu miejskich radnych Prawa i Sprawiedliwości Maciej Bejnarowicz podkreślił, jak ważne dla Kołobrzegu jest wprowadzenie bonu turystycznego: - Koronawirus spowodował problem zarówno z popytem, jak i z podażą. Poprzez bon turystyczny spełnione zostaną więc dwie sfery gospodarki: będziemy mogli jechać na urlop, a druga strona, czyli świadczeniodawcy mogą uzyskać dofinansowania.

Podkreślono, że wielkim sukcesem wyborów była rekordowa frekwencja, która w mieście wyniosła 72 procent, a w gminie Kołobrzeg - prawie 78 procent, dzięki czemu samorząd wzbogacił się o nowy wóz strażacki.

mw/rż

Posłuchaj

Czesław Hoc
Maciej Bejnarowicz