Fot. flickr.com
Nawet dziesięć tysięcy złotych może otrzymać słupski artysta, który złoży stosowny wniosek o dofinansowanie swoich działań twórczych.

- W tym roku chcielibyśmy zwrócić szczególną uwagę na wolnych strzelców, czyli osoby, które utrzymują się z działalności artystycznej i nie mają innej pracy. Do tej pory w ramach stypendium były wspierane między innymi wystawy i happeningi. Przy działaniach artystycznych lub animacyjnych można dostać od tysiąca do nawet 10 tysięcy złotych - powiedziała Magdalena Mijewska z wydziału kultury Urzędu Miasta.

- Moje stypendium zostanie przeznaczone na wytłoczenie płyt winylowych oraz na stworzenie klipu - powiedział stypendysta Michał „Skinny” Skórka.

- Stypendium otrzymałem dwukrotnie. Pierwsze z nich zostało przeznaczone na tworzenie komiksu, natomiast drugie na stworzenie grafik promocyjnych dla miasta Słupska - powiedział grafik Wojciech Stefaniec.

Wnioski o stypendium artyści mogą składać do 31 lipca. Wszelkie informacje na ten temat dostępne są na stronie Urzędu Miasta w Słupsku.

Więcej w materiale Sebastiana Ferensa.

sf/iw

Posłuchaj

Materiał Sebastiana Ferensa