fot. prk24.pl
Tak wiceminister środowiska i szczecinecka posłanka Prawa i Sprawiedliwości, która w poniedziałek była gościem porannego „Studia Bałtyk”, skomentowała trwający od wyborów w 2015 roku konflikt między dwiema głównymi partiami politycznymi.

- Zasypywanie podziałów musi oznaczać opamiętanie się ludzi na górze. Cieszę się, że już w wieczór wyborczy prezydent Andrzej Duda zamiast triumfować mówił bardzo koncyliacyjnie i zaprosił Rafała Trzaskowskiego do współpracy. Szkoda, że prezydentowi Warszawy nie udało się do dziś z tego zaproszenia skorzystać. (...) Ten spór trwa od 2015 roku, gdy PO przegrała wybory i powstał Komitet Obrony Demokracji, który miał bronić rzekomo zagrożonej demokracji. Za każdym razem, gdy przegrywa Platforma Obywatelska, to w jej ocenie wybory nie są demokratyczne  - powiedziała Małgorzata Golińska. - Zamiast koncentrować się na walce politycznej, chciałabym żebyśmy skupili się na podejmowaniu dobrych decyzji gospodarczych w trakcie kryzysu wynikającego ze światowej pandemii koronawirusa, czy też dyskutowali o kolejnych programach społecznych, na które czekają Polacy - dodała.

Anna Popławska zapytała wiceminister środowiska także o: rekonstrukcję rządu, plany repolonizacji mediów, zapowiedź wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej oraz o nowelizację ustawy o odnawialnych źródłach energii.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ap/ar

Posłuchaj

rozmowa Anny Popławskiej z Małgorzatą Golińską