fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. Anna Wańtuchowicz
Gośćmi Andrzeja Watemborskiego byli: Piotr Wasilewski, Eliza Mordal, Piotr Plebiński, Marcin Filip oraz Aneta Legierska.

- Dziś mamy idealne warunki do plażowania. Nie wieje, słoneczko świeci, kąpiel jest dozwolona, a temperatura wody wynosi 19 stopni - powiedział ratownik Piotr Wasilewski.

- Współpraca Ustki z Bielskiem-Białą jest już pełnoletnia. Rozpoczęła się w 2002 roku. Co roku wymieniamy się doświadczeniami. Wymiana kulturowa jest na tyle ciekawa, że każdego roku przyciąga rzeszę turystów i mieszkańców. Właśnie w trzecim tygodniu lipca gościmy naszych przyjaciół z Bielska-Białej - powiedziała Eliza Mordal, rzecznika usteckiego ratusza.

- W tym roku niestety wszelkie koncerty zostaną odwołane, raczej też nie spróbujecie naszych specjałów - chyba, że przyjedziecie w Beskidy. Pomimo takiego okrojenia atrakcji, bardzo cieszymy się, że możemy tutaj być po raz kolejny. Przygotowaliśmy dla naszych turystów małe upominki prosto z Bielsko-Białej. Organizowane będą też konkursy, więc warto z nami być przez najbliższe dni - podkreślił Piotr Plebiński, przedstawiciel Lokalnej Organizacji Turystycznej z Bielska Białej.

- Dziś w Ustce nie możemy zaprezentować naszych regionalnych potraw. Sytuacja na świecie niestety jest skomplikowana. Nasze województwo jest piękne nie tylko dzięki metropoliom, ale przede wszystkim dzięki górskiemu klimatowi. Zielone Beskidy czekają na gości - zaznaczyła beskidzka góralka Aneta Legierska.

- Na graniach tworzą się stowarzyszenia i inicjatywy, które starają się rozwiązać problemy transgraniczne. Nasz Euroregion Beskidy powstał w oparciu o nasze piękne góry. Beskidy znajdują się oczywiście po stronie polskiej, słowackiej i czeskiej, więc razem z naszymi sąsiadami postanowiliśmy promować ten obszar między innymi w Ustce. Ważne, by osoby przyjeżdżające w góry wiedziały, że należy zwiedzić wszystkie trzy kraje. Szlaki są naprawdę nietypowe. Wybierając się na wyprawę, możemy zasmakować kultury i kuchni wszystkich krajów Euroregionu Beskidy - powiedział Marcin Filip, dyrektor biura Euroregion Beskidy.
Kolejne wakacyjne studio Radia Słupsk z usteckiej promenady już w czwartek. Zapraszamy od 10.00 do 12.00.

red./mw/rż

Posłuchaj

rozmowa z Marcinem Filipem
rozmowa z Elizą Mordal
rozmowa z Anetą Legierską
rozmowa z Piotrem Plebińskim
rozmowa z Piotrem Wasilewskim