fot. prk24.pl
Czy promienie słoneczne są niezbędne do zdrowego trybu życia? Czym jest tzw. tanoreksja? Do jakich schorzeń prowadzi nadmierne opalanie? Na te pytania poszukiwaliśmy odpowiedzi we wtorkowych „Wieczornych spotkaniach”.

Z jednej strony słońce jest nam niezbędne do zdrowego i satysfakcjonującego życia, a z drugiej strony długotrwałe i intensywne wystawianie się na działanie promieni słonecznych, może przynieść więcej szkód niż pożytku. Z dermatologiem dr Ireną Moszczyńską rozmawialiśmy o szkodliwym działaniu promieni słonecznych i chorobach wywołanych intensywnym opalaniem.

materiał Mirosławy Hopf

Kilkanaście solariów w samym tylko Koszalinie świadczy o tym ,że amatorów szybkiej opalenizny nie brakuje. Jak postrzega ten problem kosmetyczka Grażyna Orlikowska?

materiał Grażyny Preder

Każdy z nas potrzebuje promieni słonecznych. Słońce odpowiednio dawkowane, niesie ze sobą wielkie korzyści, m.in. wpływa na naszą odporność, psychikę, uwalnia endorfiny czyli tzw. hormony szczęścia. Problem rodzi się, gdy od słońca jesteśmy „uzależnieni”, a dokładnie od opalania się. To może prowadzić nie tylko do poważnych problemów skórnych, ale ponadto do tzw. tanoreksji. O tym ciężkim zaburzeniu osobowości mówiła psycholog Monika Jasińska.

materiał Tomasza Trana