fot. Mateusz Sienkiewicz
Chodzi o remont drogi powiatowej do Turowa. Położona została nowa nawierzchnia, a na poboczu usypano podłoże z kamieni, które teraz lądują na środku jezdni i uderzają w karoserię pojazdów.

Mieszkańcy Wilczych Lasek zapowiadają dalsze interwencje w sprawie remontu: - Kamyki z pobocza regularnie wyrzucane są na asfalt, a potem uderzają w karoserie naszych samochodów. Ta droga musi być zrobiona porządnie, z utwardzonym poboczem.

Piotr Rozmus, rzecznik Starostwa Powiatowego w Szczecinku zapewnia mieszkańców, że to jeszcze nie koniec inwestycji, a remont drogi nie został w pełni odebrany przez zarząd dróg: - Inwestycja została odebrana częściowo, jedynie w zakresie nawierzchni drogi. Wykonawca ma czas do 30 listopada, żeby w pełni wywiązać się z umowy i usterki związane z poboczem zostaną usunięte.

Remont drogi między Turowem a miejscowością Wilcze Laski kosztował niespełna 2 mln złotych. Inwestycję kwotą 938 tys. zł dofinansowano ze środków Funduszu Dróg Samorządowych województwa zachodniopomorskiego.

ms/ar

Posłuchaj

mieszkańcy Wilczych Lasek
Piotr Rozmus, rzecznik Starostwa Powiatowego w Szczecinku