fot. Mariusz Wolański
Kołobrzescy politycy i samorządowcy Platformy Obywatelskiej podczas konferencji prasowej podsumowali wybory prezydenckie. Doceniono przede wszystkim wysoką frekwencję, która w Kołobrzegu wyniosła prawie 73 procent.

Poseł Marek Hok powiedział, że głównym zadaniem prezydenta Andrzeja Dudy powinno być zasypywanie podziałów w społeczeństwie: - Chyba najważniejszym zadaniem dla prezydenta Andrzeja Dudy jest próba scalenia społeczeństwa. To będzie bardzo trudne.

Senator Platformy Obywatelskiej Janusz Gromek wypowiedział się bardziej zdecydowanie i jednoznacznie: - Jesteśmy tak podzieleni, a teraz po wyborach jeszcze bardziej oddaliliśmy się od siebie.

Prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska w działalności samorządowej zadeklarowała wolę współpracy bez względu na poglądy polityczne: - Oczekuję, że kolejna kadencja prezydenta Dudy będzie inna niż poprzednia, że będzie wszystkich traktował tak samo - niezależnie od tego, jakie mamy poglądy i preferencje. Wciąż deklaruję współpracę.

W Kołobrzegu w wyborach prezydencki Rafał Trzaskowski uzyskał 63-procentowe poparcie, Andrzeja Dudę poparło 37 procent uprawnionych do głosowania kołobrzeżan.

mw/rż

Posłuchaj

Marek Hok
Janusz Gromek
Anna Mieczkowska