fot. iszczecinek.pl
Decyzja radnych powiatowych przypieczętowała wspólne starania burmistrza Daniela Raka i starosty Krzysztofa Lisa. Za 50 groszy Starostwo Powiatowe w Szczecinku odkupi od miasta udziały o łącznej wartości ponad 9 mln złotych i stanie się jedynym właścicielem placówki.

Decyzja radnych kończy także wielomiesięczny spór między samorządami co do wizji prowadzenia spółki Szpital w Szczecinku. Jak mówił podczas sesji starosta Krzysztof Lis, jest formą porozumienia: - Straciliśmy zaufanie do siebie. Zarówno ja, jak i pan burmistrz mieliśmy odmienne zdanie co do prowadzenia placówki.

W trakcie nadzwyczajnej sesji rady powiatu szczecineckiego prezes spółki Szpital w Szczecinku przedstawiła także szczegóły planu naprawczego. Zakładają one optymalizację kosztów oraz dążenie do wdrażania procedur, które przyniosą spółce dodatkowe wpływy z Narodowego Funduszu Zdrowia.

- Nie mam pomysłów, którymi sypałabym z rękawa i mówiła, że ten szpital będzie wielki. Mamy po prostu być dobrą placówką dla mieszkańców regionu szczecineckiego - mówiła Anna Złotowska.

Zgodnie z założeniami spółka Szpital w Szczecinku bieżący rok ma zakończyć ze stratą w wysokości około 5 mln złotych. Planuje się, że w 2023 roku lecznica zamknie rok z zyskiem około 0,5 mln złotych.

ms/rż

Posłuchaj

Krzysztof Lis
Anna Złotowska